BLOG

„Whole of the moon”

Grupa: The Waterboys | Słowa: Mike Scott | Album: This is the Sea, 1985 | Wytwórnia: Ensign | tłum. A. Zemełka Widziałem jak tęczaod dłoni twych do rzęsgdy ja miałem wizjęto ty miałaś celświat przemierzałem… Czytaj więcej »„Whole of the moon”

Obłęd Transakcyjny?

„Gry są przekazywane z pokolenia na pokolenie. Najczęściej powielaną grę można śledzić obserwując rodziców  i dziadków danego człowieka, a następnie jego dzieci. Wychowanie dzieci polega przede wszystkim na nauczeniu ich, w które gry należy grać.… Czytaj więcej »Obłęd Transakcyjny?

Dlaczego się boimy?

W słynnym szlagierze z lat 80-tych Bobby McFerrin zachęcał, by się nie martwić i być szczęśliwym („Don’t worry, be happy”). Z kolei artyści z grupy Monty Pythona przekonywali, by zawsze spoglądać na jasną stronę życia… Czytaj więcej »Dlaczego się boimy?

Jak uczy się mózg?

Przesłanki sugerujące, że w dorosłym mózgu mogą powstawać nowe neurony pojawiały się już od lat 60-tych XX wieku. To wtedy Joseph Altman i Gopal Das opublikowali wyniki swoich badań, z których wynikało, że proces neurogenezy… Czytaj więcej »Jak uczy się mózg?

Czym jest coaching zdrowia

Coaching to psychologiczna metoda rozwoju osobistego i zawodowego człowieka czerpiąca w znacznej mierze z dorobku niedyrektywnych nurtów terapeutycznych oraz teorii zarządzania. Pomimo studiów z jego zakresu oraz fachowych czasopism, coaching bywa niesłusznie mylony z infantylnymi… Czytaj więcej »Czym jest coaching zdrowia